BlogAromaterapi, vücut, zihin ve ruh sağlığını iyileştirmek için tıbbi olarak aromatik esansiyel yağların kullanıldığı bütünsel bir tedavi yöntemidir.
Hiç şüphe yoktur ki, doğanın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri, bitkilerin, ağaçların, çiçeklerin ve otların varlığı ve gücüdür. Bitkilerin kök, yaprak veya çiçeğini damıtarak elde edilen yağların hastalıkları önlemek ve oluşmuş olan hastalıkları da tedavi etmek amacı ile kullanılması ise günümüzde hem sanat hem de bilim olarak değerlendirilmektedir.
Bitkilerden buhar damıtma veya sıkma yöntemiyle elde edilen bitkisel özler ya da diğer deyişleriyle aromatik yağ, uçucu yağ, eterik yağ veya bitkisel öz yağların her biri yüzlerce farklı içeriğe sahiptir; örneğin gül yağı, yaklaşık 300 farklı kimyasal bileşik barındırmaktadır.


Hepimiz hayatımızın bir noktasında stresle uğraşıyoruz. Trafik, iş, aile, sağlık ya da para…Bunların her biri aslında birer tetikleyici! Yakın tarihli bir araştırmaya göre, Dünya nüfusunun yaklaşık yarısı orta düzeyde stresle uğraştıklarını söylüyor. Ancak bilmemiz gereken ufak bir detay var, o da stresin tamamen kötü olmadığı gerçeği. Aslında belli durumlarda maruz kaldığımız stres bizi bir şekilde hayatta tutar. Etrafımızdaki şeylerden daha fazla haberdar olmamızı ve daha fazla odaklanmamızı sağlar. Bazı durumlarda stres bize güç verebilir ve daha fazlasını başarabilmemiz için yardımcı dahi olabilir.


Derin bir nefes alın. Şimdi bırakın. Zaten nasıl hissettiğinizi fark edebilirsiniz.
Nefesimiz stresi azaltmak ve bizi daha az endişeli hissettirmek için güçlü bir araçtır. Bazı basit nefes alıştırmalarını düzenli rutinimizde yaparsak hayatımızda büyük bir fark yaratabilmemiz mümkündür. Başlamadan önce, aklınızda bulunması için bazı ipuçları paylaşmak isterim….
Önce nefes egzersizinizi yapmak için rahat edebileceğiniz uygun bir yer seçin. Yatağınız, oturma odanız veya rahat bir sandalyede olabilir. Egzersize başlamadan önce rahatlayın, kendinizi zorlamayın, bu sizi daha stresli hissettirebilir. Rahat kıyafetler giymeyi tercih edin.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.